A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Сіверськодонецької міської військової адміністрації Сіверськодонецького району Луганської області

У закладах освіти Сіверськодонецької МТГ проведено Національний тиждень безбар'єрності

Дата: 29.05.2026 10:28
Кількість переглядів: 136

Фото без опису

З 25 по 31 травня 2026 року в Україні проводиться Національний тиждень безбар’єрності (який проходить в Україні  у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року).

У цей період в закладах освіти Сіверськодонецької МТГ було проведено низку тематичних заходів:

  • тематичні бесіди «Безбар’єрність: Світ, де зручно всім». Метою цього заходу було ознайомити дітей із різними видами бар’єрів - архітектурні, інформаційні, цифрові, суспільні та психологічні; навчати бачити потреби людей навколо себе; виховувати повагу до розмаїття людських особливостей, чуйність, готовність прийти на допомогу, неприйняття будь-яких форм дискримінації; виховувати свідому громадянську позицію та розуміння того, що кожен є важливою частиною суспільства.
  • онлайн-зустрічі, де разом із учнями розібрали, як руйнувати невидимі стіни упереджень та гендерних стереотипів. Головні тези заходу: "Спочатку людина»: відповідно до офіційного стандарту «Термінологія безбар’єрності», ми маємо говорити коректно (людина з інвалідністю, а не «інвалід»; людина на кріслі колісному, а не «візочник»). Повага починається зі слів! "Гендерна рівність та фемінітиви": використання іменників жіночого роду в професіях (авторка, режисерка, експертка) — це природно та є виявом поваги до ідентичності жінки."Стереотипи = бар'єри": фрази на кшталт «хлопці не плачуть» або «дівчата не тямлять у техніці» змушують почуватися «не такими» та будують стіни між людьми. Будьмо open-minded! Повага починається зі слів! Бути сучасною людиною — означає не створювати бар’єрів для інших.
  • виховні заходи, під час яких учні дізналися багато пізнавальної та важливої інформації про безбар’єрність, взаємоповагу, підтримку та рівні можливості для кожної людини. Також здобувачі освіти долучилися до флешмобу «Світ без бар’єрів починається з тебе», продемонструвавши небайдужість, толерантність та готовність змінювати світ на краще. Окрім цього педагоги закладів освіти Сіверськодонецької МТГ взяли участь у вебінарі «Освітня безбар’єрність», під час якого обговорювалися сучасні підходи до створення доступного та комфортного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу.

  • онлайн-вікторина для учнів 10–11 класів «Без бар’єрів: суспільство рівних можливостей». Сучасний світ вимагає від нас чуйності, толерантності та розуміння. Саме тому старшокласники зібралися разом, щоб обговорити, як зробити наше суспільство відкритим і комфортним для кожного.

    Безбар’єрність — це не лише про простір, а й про повагу, підтримку, відкритість і рівні можливості для кожного. Разом формуємо суспільство без бар’єрів!

    Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано