«І покажем, що ми, браття, козацького роду...»: До Дня Захисників і Захисниць України у Гумхабі Сєвєродонецької громади відбулись урочистості
Напередодні Дня Захисників і Захисниць України у Гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади у Дніпрі відбулись урочистості.
1 жовтня Україна відзначає важливі свята держави – День захисників та захисниць України, День українського козацтва, Покрови Діви Марії (Богородиці).
Цього дня ми вшановуємо захисників нашої держави – наших сучасників, які боронять Незалежність України під час російської агресії, та згадуємо про українців, які жертвували своїм життям заради Батьківщини від часів козаччини до років визвольного руху в двадцятому столітті. День захисників та захисниць України – свято не лише військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист.
До заходу долучились гуртківці культурного центру Сєвєродонецької громади, а також мешканці Сєвєродонецької громади.
Перший заступник начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації Тетяна Верховська звернулась до присутніх, нагадавши про ті важливі дати, які 1 жовтня відзначає наша країна, та зазначила, що вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць – це щоденний процес: повага, турбота, реабілітація, підтримка їх родин.
Сєвєродонецька міська військова адміністрація постійно підтримує наших Захисників та Захисниць України та членів їх сімей у рамках Комплексної програми підтримки «Турбота».
На початку присутні хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Героїв України, що віддали своє життя за майбутнє України: низько вклонилися батькам, що виховали гідних, справжніх синів і дочок своєї землі!
На заході була присутня мати загиблого Героя Олексія Ковальчука – Клавдія Олександрівна. До війни вона мешкала у Щедрищевому, як і її земляки, які в 2022 році покинули свої рідні домівки в зв’язку з нападом росії на Україну. Група мешканців кварталу Щедрищево також знайшла свій прихисток у Дніпрі.
На заході також представлені тематична художня виставка юних митців з Сєвєродонецької художньої школи.
Виставки доробок зроблені з любов’ю до свого рідного краю, своєї країни, унікальне та автентичне: їх підтотували гуртки декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт» Сєвєродонецького міського Палацу культури (керівник Ірина Корєва) та гурток з декоративно-ужиткового мистецтва Сєвєродонецького ЦДЮТ (керівник Ірина Мотильова), гуртків СДЮК "Юність".
Діти також взяли участь у творчому майстер-класі.
Тематичні танцювальні номери виконували зразковий ансамбль народного танцю «Щасливе дитинство» (керівник Тетяна Домошенко), вокальний квартет «Сузір’я» вокального колективу «Лісова пісня» Сєвєродонецького міськго Палацу культури (керівник Августина Журавель), зразковий хореографічний колектив «Гран-Прі» Сєвєродонецького ЦДЮТ (керівник Світлана Расадкіна). Присутні почули «Жовто-блакитне серце» у виконанні учасника вокального колективу «Лісова пісня» (керівник Августина Журавель).
Для підростаючого покоління організували рухливе дозвілля – подолання смуги перешкод. Гуртківці культурного центру Гуманітарного хабу Сєвєродонецької громади у Дніпрі не лише взяли участь у спортивній грі, а ще порадували однолітків, батьків і керівників гуртків своїми результатами. Вболівали вони чи не дужче, ніж самі дужі, спритні, розумні, кмітливі.
Усі учасники отримали відзнаки. Їх дівчатам і хлопцям вручила перший заступник начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації Тетяна Верховська.
Також цього дня Сєвєродонецька громада презентувала старовинну кулінарну страву, яку готували та готують у Щєдріщєвому, - капусняк. Цей рецепт зберігся у щедрищан з давніх давен та передається з покоління в покоління.
Тож, було вирішено, що така страва повинна бути у Нематеріальній культурній Спадщині нашого краю, бо це не просто страва, це витвір мистецтва.
Особливу роль у відтворенні та передачі елемента «Традиція приготування Щедрищанського капусняка» відіграють мешканці Сєвєродонецької громади (квартал Щедрищеве). Тому капусняк готувати саме вони: ті, хто володіє цим рецептом: Клавдія Олександрівна Ковальчук, Марина Тітаренко, Алла Миколаївна Грачова.
Наша Сєвєродонецька земля дуже багата на талановитих, обдарованих та щедрих людей, а саме головне що ці люди вміють зберігати наші старовинні але незабуті звичаї, обряди та традиції.
Жіночки-кулінари готували страву, а члени комісії дивилися на чарівні дії та записувати рецепт.
Майстрині чіткими рухами організували підготовку компонентів. Готували на вогнищі, як і годиться за рецептом. Всі інгредієнти прості та поживні: звісно, капуста, картопля, пшоно, м’ясо тощо. Все додається за чіткою черговістю. Майстрині також звернули увагу на деякі нюанси готування страви, все це щедро приправляючи історією нашого краю, зокрема Щедрищевого.
Нематеріальна культурна спадщина Сєвєродонецької громади зафіксована протоколом комісії, далі відповідно до вимог він буде переданий до обласного переліку об’єктів Нематеріальної культурної спадщини Луганщини.
Матеріал: Сєвєродонецька МВА