A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області

Інклюзивно-ресурсний центр

Перейти на веб-сайт ІРЦ


Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр»

Сєвєродонецької міської ради Луганської області

 

Юридична адреса:  93400, Луганська область, Сєвєродонецький район, місто  Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, будинок 113.

 

Телефон:  +380952511904

 

Електронна пошта:   [email protected]

   

Медведєва Наталія Миколаївна – в.о.директора ІРЦ, практичний психолог

 

  

Режим роботи:           Понеділок                  09.00 – 18.00

                                      Вівторок                    09.00 – 18.00

                                      Середа                        09.00 – 18.00

                                      Четвер                        09.00 – 18.00

                                      П’ятниця                    09.00 – 18.00

                                      Субота                        вихідний

                                      Неділя                         вихідний

                                      Обідня перерва         13.00 – 14.00

 
            КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» створений з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи (далі - комплексна оцінка) та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

У своїй діяльності інклюзивно-ресурсний центр керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про вищу освіту”, “Про дошкільну освіту”, іншими актами законодавства.

      Основні завдання:

1. Проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту, розроблення рекомендацій, щодо програми навчання, особливостей організації психолого- педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини.

2. Надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг дітям з особливими освітніми потребами:

- дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;

- дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу.

3. Визначення потреби в асистенті учня та/або супроводі дитини з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі (групі);

4. Визначення рівня підтримки особи з особливими освітніми потребами в закладі освіти.

5. Проведення комплексної оцінки, у тому числі повторну, за місцем навчання та/або проживання (перебування) особи. Графік проведення комплексної оцінки обов’язково погоджується з керівником відповідного закладу освіти, закладу охорони здоров’я та батьками (одним з батьків) або законними представниками особи за два тижні до початку її проведення.

Для осіб, які мають освітні труднощі тяжкого та найтяжчого ступеня прояву; відповідно до індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю потребують індивідуального догляду та супроводу; перебувають на довготривалому лікуванні та/або реабілітації в закладах охорони здоров’я комплексна оцінка проводиться за місцем їх проживання (перебування).

6. Участь у команді психолого-педагогічного супроводу особи в закладі освіти, участь у розробленні її індивідуальної програми розвитку.

7. Моніторинг динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами у  закладах освіти, в яких вони навчаються та шляхом взаємодії з їх батьками (законними представниками), з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку дитини з ООП, якості інклюзивної освіти у закладах освіти, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей.

8. Ведення реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в центрі, за згодою батьків (одного з батьків) або законних представників на обробку персональних даних неповнолітньої дитини.

9. Ведення реєстру закладів освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту та громадських об’єднань, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі фахівців закладів дошкільної освіти (ясел-садків) компенсуючого типу, спеціальних закладів загальної середньої освіти (шкіл-інтернатів), навчально-реабілітаційних центрів, громадських об’єднань, за згодою фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

10. Надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти з питань організації інклюзивного навчання.

11. Надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів  дошкільної, загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям.

12. Взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти щодо виконання рекомендацій, зазначених у висновку центру, проведення оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

13. Надання консультацій батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі  закладів дошкільної, загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, наявних освітніх, медичних, соціальних ресурсів для надання допомоги таким дітям.

14. Надання консультативно-психологічної допомоги батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей.

15. Провадження інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

16. Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту, службами у справах дітей, громадськими об’єднаннями щодо виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку в разі потреби із залученням відповідних спеціалістів; підготовка звітної інформації про результати діяльності центру для Власника, відповідного структурного підрозділу з питань діяльності центру, а також аналітичної інформації для відповідного центру.


Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сєвєродонецької міської ради


Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сєвєродонецької міської ради


Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сєвєродонецької міської ради

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано